لطفا از سکس بنویسید

از زمانیکه ماجرای فرنودِ راستگو شروع شد، خیلی ها شروع کردن به بازنشر اون فیلم چند ثانیه ای و جوک ساختن دربارش . ماجرا ماشین لباس شویی و شوشول اینقدر همه گیر شد که همه فراموش کردیم که اصل پیدایش این ماجرا، از یه خلا خیلی بزرگ نشات میگیره.

واقعا چرا گفتن این جمله که ” من شوشولم رو خودم میشورم” از زبون یه پسر پنج، شش ساله اینقدر جذاب شد؟

سکوت
اولین دلیل اینه که شما از طریق هیچ رسانه‌ی رسمی توی کشور نمی تونی کوچکترین اطلاعاتی از سکس کسب کنی . در واقع رویه رسانه های ملی ( مکتوب و سمعی بصری) طوری هست که انگار این اصلی ترین نیاز غریضی بشر، ابدا وجود نداره!
بعد طرف مقابل، یک جامع بزرگ جوون قرار میگیره که طبیعتا دارای غریزه و میل جنسی هست. علمِ به این موضوع از زمان بلوغ آغاز میشه ؟ مسلما نه ؟ بی رودرباستی، شمای خواننده کی به این بعد از وجود خودت پی بردی؟
توی یک اینطور خلاِ اطلاعاتی، منظور عدم وجود منابعی که منِ ۱۰ ساله، ۱۴ ساله، ۲۰ ساله که هنوز ازدواج نکردم متناسب با نیازم بتونم دراین باره چیزی بدونم و از چند و چون اون سر دربیارم، کسب اطلاعات محدود میشه به جمع های دوستانه و بیان تجربه های محدود . و بعد خود ارزایی و شیوع همجنس بازی(و نه همجنس گرایی) و آزار جنسی و ترویج فیلم و سایت پورن و الخ .

عدم آموزش
تو هیچ مقطع و دوره ای از زندگی ما ایرانیها، دوره یا اموزشی برای رفتار جنسی در نظر گرفته نشده . البته اگه درس تنظیم خانواده رو در نظر نگیریم !

اگه ما سکس رو به عنوان یک رفتار طبیعی قبول داریم، و قبول داریم که این رفتار همونقدری که مطلوب و مورد نیاز هست می تونه عامل مشکل و دردسر بشه راهی نداریم جز اینکه طبق یه برنامه ریزی اصولی اونرو از پایه آموزش بدیم . من برنامه ریزِ آموزشی نیستم، ولی می دونم که تو یه کلاس دو ساعته اونم چند روز قبل از ازدواج هیچ بنی‌بشری نمی تونه شکل رفتار جنسی خودش رو بشناسه .

موانع و راهکارها
خوب باید بپذیریم که سیستم فرهنگی و مذهبی و اجتماعی کشور، به گونه ای هست که نمیشه انتظاری خیلی بیشتر از این رو از دولت و سیستم آموزشی داد . اگر نگاه رو از تهران کمی بلند تر کنیم؛ هنوز تو خیلی از خونواده های شهرستانی و روستایی، چیزی که شرم یا حیا بهش میگن باعث میشه که حتی فرد نتونه توی خونواده با این موضوع روبرو بشه . از طرفی به هزار و یک دلیل هرنوع تماس  و تجربه جنسی قبل از ازواج تو ایران شدنی نیست ( اینطور میگن) پس قدری منطق رو به کار بگیریم و نخوایم همهِ‌ی همهِ‌ی تقصیر رو گردن دولت و سیاست بندازیم . ساختار فرهنگی-سیاسی کشور، کاملا وامدار فرهنگ تک تک ماست ( که البته دولت؛ عامل اصلی فرهنگ سازیه)

اینترنت، بی پرده ترین و صاف ترین رسانه دنیاست و توی این دنیای یک رنگِ هزار رنگ، وبلاگ ها دست نخورده ترین و پاک ترین عنصر هستند . از طرفی  ماهیت وبلاگ، بیشتر به مذاق من و شمای جوون خوش اومده (طبق آمار) و این دقیقا جامعه‌ی هدف این موضوع هست.

پیشنهاد می کنم دوستانی که علمی در این باره دارن، یا فکر می کنن میشه با یک مطلبِ اینچنینی یه کمکِ حداقلی به این جریان کرد، مضایقه نکنن و یه پست در این‌باره تو وبلاگشون هوا کنن.

توجه کنین که بنا، پرده دری نیست و کاری به خط قرمزها نداره . مثلا صرفا فرهنگیه و آموزشی . امیدوارم دوستان محترم و زحمت کشمون هم تو واحد فیلترینگ، بجای توجه به برخی کلمات چیز دار مثل سکس و پورن و الخ، به مفهوم پست ها توجه کنن .

دوستانی که لطف کردن، کامنت بگذارن که پای همین پست یه لیست از وبلاگهای همراه درست کنم

همین : – )

Total
0
Shares
5 comments
  1. خوب گفتی میلاد.
    این بحث سکس یه چیزیه که تبدیل شده با تابو و فقط با تابو شکنی میشه درستش کرد.
    منم اگه بتونم به تنبلی غلبه بکنم در موردش می‌نویسم.

  2. سلام تقریبا درست میگی اما واقعا تو فکر می کنی دولت بی تقصیره؟ یا نه کم تقصیره؟ به خاطر خدا چک کن طرف تو سایت علمی هم از ترس فیلتر کردن میترسه بیماری های مقاربتی رو بنویسه چه برسه .. گفتی درسه تنظیم خانواده به اطلاع آقا برسونم که توی دانشگاه های پیام نور برگزاری کلاس های تنظیم خانواده که ممنوعه، غیر حضوری باید پاسش کنی! به جهنمم اگه دانشجو هزارو یک سوال به ذهنش اومد! فکرش رو بکن حتی مراقب های امتحان این درس هم تفکیک جنسیتی میشن تو روز امتحان! دانشگاه های دولتی هم استادا اصلا فصل های مربوط به مسائل رو درس نمی دن! فقط بخش جمعیت خیلی دانشجو سوال پیچش کنه گذری ازش رد میشه؟!! تازه اون دانشجو به عنوان یه دانشجوی بی ادب بی جنبه سرکلاس معرفی می شه!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Related Posts
Total
0
Share