پادکست هنرستان

پادکست هنرستان

هنرستان قصه‌ی ساده و البته کمی قدیمی برای من داره. از خیلی وقت بیش، و از زمانی که به نحوی درگیر با موضوعی به اسم هنر شدم، هم‌زمانی که سعی می‌کردم در رشته‌ای که برش تمرکز کرده بودم -تئاتر- فهمم رو ارتقا بدم، مساله‌ای بزرگتر هم در من شکل گرفت: اصلا هنر چیه؟

تعریف هنر احتمالا در وهله‌ی نخست و مواجهه‌ی اول چندان پیچیده به نظر نمی‌رسه، اما کمی که حول و پیرامونش کنکاش کنید، با سوالات بیشتر و وجوه متنوع‌تری برخورد می‌کنید. من، فکر می‌کنم که هنر، اون‌طور که باید و شاید شناخته نشده و همین شناخت ناقص و گاهی اشتباه، موجبِ ترویجِ تعابیری از این مفهوم شده که اولا، با اصل و اساس -گاهی- در تضاده و دوما، عاملی شده که عامه‌ی آدم‌ها ازش فاصله بگیرند.


پادکست هنرستان برای من دلیلی برای کنجکاوی و بازیگوشی مستمره. من سعی می‌کنم از منابع درست و معتبر، حول موضوعات مختلف و البته مرتبط به هنر کنکاش کنم و خروجی رو، به شکل و شمایلی ساده وهمه‌فهم روایت کنم. پس اگر به هنر علاقه دارید، و یا حتی موضع خاصی نسبت بهش ندارید و دوست دارید چیزهای بیشتری از این مفهوم جذاب بشنوید، احتمالا، هنرستان می‌تونه براتون جذاب باشه.


اپیزودهای هنرستان

پادکست هنرستان رو می‌تونید در اکثر پادکچرها مثل کست‌باکس یا اپل پادکست پیدا کنید و بشنوید. اگر نگاهی به صفحه‌ی اپلیکیشن پادکست بندازید، با مفهوم پادکچر آشنا می‌شید و می‌تونید یکی‌شو انتخاب رو روی دیوایس همراه‌تون نصب کنید.

در ادامه، لینک هر اپیزود هم هست که می‌تونید کمی هم توضیحات تکمیلی درباره‌ی هر قسمت پیدا کنید و بخونید.


با هم گفتگو کنیم

پادکست هنرستان یک پروژه‌ی شخصیه و همه‌ی بخش‌های اون رو به فرادا پیش می‌برم. لذا خیلی خوشحال میشم که اگر پیشنهادی برای ارتقای اون دارید و یا دوست دارید در تولید این مجموعه به من کمک کنید و بخشی ازش باشید، همیشه و همواره آماده‌ی شنیدن و گفتگو درباره‌ش هستم. ایمیل salam@hcast.ir برای همین منظور ساخته شده 🙂