فرمان سوم: پیش از تماس تلفنی در ساعاتی خارج از عرف، از طرف مقابل اجازه بگیرید

ممکن است در نیمه‌های شب یادتان بی‌افتد که باید کار مهمی را به اطلاع همکارتان برسانید، یا لازم است با همسایه‌ی کناری‌تان درباره‌ی موضوعی صحبت کنید. اگر جزء آن‌دسته از افرادید که که در موقعیت‌های مشابه بلافاصله تلفن را بر می‌دارید، شماره‌ی فرد مورد نظر را می‌گیرید و در ابتدای صحبت به یک عذرخواهی خشک و خالی بسنده می‌کنید، لطفا این نوشته‌ی کوتاه را تا انتها بخوانید.

وقتی بنا دارید با فردی تماس بگیرید، باید تا حدی که ممکن است مطمئن باشید که طرف مقابل میل و امکان گفتگو با شما را داراست. مثلا برای تماس‌های کاری، می‌توان فرض کرد که طی ساعات کاری این امکان برای افراد شاغل وجود دارد (هرچند ممکن است که فرض درستی نباشد) اما خارج از ساعات کاری، زمانی‌که ممکن است به امور مختلفی مشغول باشیم، ابدا زمان مناسبی برای گفتگو نیست.

اگر در موقعیتی قرار دارید که تماس تلفنی با دیگری نیازمندید، لازم است که پیش از تماس، از وضع و شرایط طرف مقابل مطلع شوید. ساده‌ترین راه آن است که با ارسال یک پیامک، موضوع کلی را به اطلاع مخاطب برسانید و از او برای تماس مجوز دریافت کنید.

سلام آقای اسلامی. لازم هست که درباره ترکیدگی لوله آب با شما در اولین فرصت صحبت کنم. اگر امکان صحبت دارید، لطفا اطلاع دهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیشنهاد به شما